baner2

Transport, rozładunki i wnoszenie transformatorów Warszawa

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

W przypadku transformatorów trudno mówić o ich wadze, jako że na rynku mamy ogromną ilość tego typu urządzeń. Jednego możemy być pewni - są egzemplarze, które ważą nawet kilka ton. To wystarczy, by wnoszenie transformatorów uznać za czynność, którą wykonywać powinny wyłącznie wyspecjalizowane firmy. Co więcej, nie tylko waga za takim rozwiązaniem przemawia - powodów jest więcej, a piszemy o nich w dalszej części tekstu.

Wnoszenie transformatorów - nie tylko siła i kondycja

Na chwilę zatrzymajmy się jednak przy wadze tych urządzeń. Choć mówi się, że przy wystarczającej liczbie osób w zasadzie każdy ciężar da się podnieść, mamy tu jednocześnie do czynienia z dużym uproszczeniem. Tak - poderwanie z ziemi ważącego kilkaset kilogramów urządzenia jest możliwe, ale już samo wnoszenie transformatorów to sprawa o wiele bardziej skomplikowana. Sprzęt taki trafić musi przecież do miejsca docelowego, a miejsce to znajdować się może na przykład na dziesiątym piętrze (dodajmy - bez możliwości skorzystania z windy). Siła mięśni i kondycja? Z pewnością, ale nie tylko. Przy tak dużych i ciężkich urządzeniach nie obędzie się bez użycia sprzętu pomocniczego. Ten ostatni z kolei wymaga wiedzy, która umożliwi jego optymalne wykorzystanie.

Siła, kondycja i doświadczenie pracowników, a także odpowiedni sprzęt, to zalety profesjonalnej firmy, która może zrealizować wnoszenie transformatorów. Osoby nieprzygotowane zwykle ze sprzętu nie korzystają wcale, a ich siła i kondycja w większości przypadków jest dużo mniejsza, niż zawodowców. Co więcej, zaangażowanie do wnoszenia transformatorów osób przypadkowych to niestety proszenie się o kłopoty. Chodzi nie tylko o zwiększone ryzyko uszkodzenia czy zniszczenia kosztownych urządzeń, ale i o wypadki, które w podobnych sytuacjach niestety się zdarzają.

Uwaga - wysokie napięcie!

Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, dosłownie kupujemy sobie spokój. Zawodowcy będą wiedzieli, jak bezpiecznie przenieść urządzenia, a w sytuacjach awaryjnych zareagują zdecydowanie i prawidłowo. Pamiętajmy, że chodzi tu o sprzęt działający pod napięciem - nawet niewielkie uszkodzenia mogą spowodować jego awarię lub nieprawidłowe działanie. Urządzenia o tak dużej wadze mogą zostać zniszczone nawet wówczas, gdy uderzą o podłoże z niewielkiej wysokości - ot, prawa fizyki.

Odpowiedzialność

Wnoszenie transformatorów to czynność bardzo odpowiedzialna. Tymczasem trudno wymagać, by za tak drogi sprzęt odpowiadały osoby, które poprosiliśmy o pomoc. Koszty związane z pokryciem strat poniesie zatem wyłącznie osoba, która zdecydowała się na to ryzykowne przedsięwzięcie. Nawet pracownik, jeśli wnoszenia transformatorów nie miał w swoich obowiązkach służbowych, za sprzęt odpowiadał nie będzie. Jeśli zaś - odpukać - podczas wnoszenia zdarzy się wypadek, sytuacja skomplikuje się jeszcze bardziej…

Rozwiązanie? Profesjonalna ekipa!

Nie ryzykuj - ani drogich transformatorów, ani zdrowia swoich znajomych i pracowników. Zamiast tego postaw na wyspecjalizowaną firmę, która wykona Twoje zlecenie sprawnie i z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Już dziś skontaktuj się z nami, byśmy wspólnie omówili szczegóły Twojego zlecenia. Zapewniamy profesjonalną ekipę i odpowiedni sprzęt. Jesteśmy elastyczni i terminowi. Zadzwoń lub napisz do nas - gwarantujemy, że będziesz zadowolony z naszych usług.

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

MENU STRONY