baner2

Transport, rozładunki i wnoszenie kominków Warszawa

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

Waga kominka żeliwnego wynosi około 120 - 200 kg. Ciężar największych dochodzić może nawet do 1000 kg. Między innymi z tego właśnie tytułu wnoszenie kominków zlecić należy wyspecjalizowanej firmie. Między innymi, bo powodów jest więcej. A trzeba pamiętać, że kominki stają się coraz bardziej popularne - to właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie usługi, która polega na ich bezpiecznym i profesjonalnym wnoszeniu.

Wnoszenie kominków - ciężki kawałek “chleba”

Duża waga kominka sprawia, że tylko niektóre osoby rozważają możliwość jego transportu na własną rękę i z pomocą zupełnie przypadkowych osób. Przy czym nie jest to podejście odważne, a niestety po prostu lekkomyślne. Ważący kilkaset kilogramów sprzęt może i uda się podnieść, ale już samo wnoszenie kominka to wyższa szkoła jazdy. Nie może być tu mowy o jakichkolwiek błędach, bo upadek tak ciężkiego urządzenia, nawet z niewielkiej wysokości, łatwo skończyć się może jego poważnym uszkodzeniem, a nawet całkowitym zniszczeniem.

Osobną kwestią jest bezpieczeństwo osób, dla których wnoszenie kominków to nie chleb powszedni, a całkiem nowa sytuacja. Podczas transportu sprzętu wystąpić mogą zdarzenia zupełnie nieprzewidziane. Wystarczy, że któraś z niosących go osób straci równowagę lub pewny chwyt. Nietrudno wyobrazić sobie, co to oznacza, gdy na przykład kominek wnoszony jest po schodach. Niestety - wypadki wcale nie należą tu do rzadkości i mogą skończyć się bardzo poważnymi obrażeniami, a nawet spowodować kalectwo.

Sprzęt i wiedza

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się, gdy wnoszenie kominków wykonywane jest przez wyspecjalizowaną firmę. Jej pracownicy dysponują nie tylko odpowiednim sprzętem, ale też posiadają wiedzę. Wiedzę na temat strategii transportowania wyjątkowo ciężkiego ładunku, jak również wiedzę w kwestii odpowiedniego reagowania w nagłych sytuacjach. Zdawanie się na własną intuicję zupełnie się tutaj nie sprawdza - potrzebne jest szybkie i zdecydowane działanie. Dodajmy - działanie prawidłowe.

Kominek - delikatny sprzęt wysokiej wartości

Większość kominków to sprzęty bardzo delikatne. Niestety rzadko posiadają one też jakiekolwiek uchwyty, dzięki którym ich wnoszenie byłoby ułatwione. Tutaj znów mamy do czynienia z przewagą usług profesjonalnej firmy nad osobami przypadkowymi. Zawodowcy doskonale wiedzą, jakich technik użyć, by kominek dotarł na miejsce przeznaczenia w stanie nienaruszonym, a sam jego transport odbył się sprawnie, a jednocześnie był czynnością bezpieczną.

Nie możemy nie wspomnieć o jeszcze jednej istotnej kwestii - wysokiej wartości kominków. Zdecydowana ich większość to sprzęt bardzo drogi. Co więcej, pełnią one między innymi funkcję ozdobną i nie może być mowy o ich uszkodzeniu. To kolejny powód, dla którego wnoszenie kominków warto zlecić firmie, która doskonale wie, jak profesjonalnie czynność tę wykonać.

Postaw na firmę z doświadczeniem

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wniesieniu kominka, koniecznie skontaktuj się z nami. Zapewniamy wykwalifikowanych pracowników i wysokiej klasy sprzęt, dzięki czemu Twój cenny przedmiot dotrze na miejsce przeznaczenia bezpiecznie i bez uszkodzeń. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i wykazujemy się dużą elastycznością. Już dziś skontaktuj się z nami - dzwoniąc lub wysyłając wiadomość e-mail.

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

MENU STRONY