baner2

Transport, rozładunki i wnoszenie piekarnika Warszawa

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

Ważący kilkadziesiąt kilogramów sprzęt wymaga odpowiedniego obchodzenia się z nim, przede wszystkim, gdy mówimy o jego transporcie. Wnoszenie piekarnika to czynność, którą z pewnością warto powierzyć profesjonalistom. Przyczyn jest co najmniej kilka - my piszemy o tych najważniejszych.

Wnoszenie piekarnika - możliwe komplikacje

Piekarnik, zarówno tradycyjny, jak i przeznaczony do zabudowy, to urządzenie niezwykle podatne na uszkodzenia. Wynika to z jego stosunkowo skomplikowanej budowy, części ruchomych, a także (zwłaszcza w starszych modelach) części wystających, jak chociażby różnego rodzaju pokręteł i przycisków na panelu przednim. Bardzo delikatne są także elementy wentylatora.

Jeszcze przed wniesieniem piekarnika pamiętać trzeba o odpowiednim zabezpieczeniu blach i rusztu oraz unieruchomieniu drzwiczek, które podczas transportu mogłyby się niespodziewanie otworzyć. W zależności od modelu, odpowiednich zabezpieczeń wymagać mogą również inne elementy. Czy jednak samo zabezpieczenie wystarczy, by wnoszenie piekarnika przebiegło bezproblemowo? Nie do końca, bowiem mamy tu do czynienia z urządzeniem - kolokwialnie mówiąc - niewdzięcznym w transporcie. Przy czym nie chodzi tu wyłącznie o jego dużą wagę.

Piekarniki bardzo często nie są wyposażone w żadne dodatkowe uchwyty, które ułatwiałyby ich przenoszenie. Co za tym idzie, przypadkowe osoby, które podejmują się tej czynności, mogą napotkać duże trudności. Ciężki sprzęt, który dodatkowo trudno uchwycić w sposób zapewniający bezpieczeństwo sprawia, że wnoszenie piekarnika może okazać się zadaniem niełatwym.

Sytuacje nietypowe

Nie możemy również zapominać o sytuacjach, kiedy coś idzie nie tak. Osoby słabo lub w ogóle nieprzygotowane do przenoszenia tego typu sprzętu nie będą w stanie odpowiednio zareagować, kiedy na przykład jednej z nich piekarnik wyślizgnie się z rąk. Pół biedy, gdy skończy się jedynie na niewielkich rysach czy obiciach, jednak mówimy tu o sprzęcie ważącym kilkadziesiąt kilogramów i najczęściej uszkodzenia są o wiele poważniejsze. Co więcej, w niektórych sytuacjach ucierpieć mogą również ludzie, zwłaszcza gdy wnoszenie piekarnika odbywa się po schodach lub w innych, równie trudnych warunkach.

Zupełnie inaczej sprawa przedstawia się w przypadku osób, które transportem sprzętów zajmują się zawodowo. Wiedzą one, jak reagować w nietypowych sytuacjach, przy czym ich reakcje nie są przypadkowe. Ponieważ mówimy tu o ułamkach sekund, znaczenie mają zarówno szybkość reakcji, jak i precyzja. To właśnie od nich zależy, czy przenoszony sprzęt nie ulegnie uszkodzeniu.

Zaufaj ekspertom

Jeśli chcesz, by wnoszenie piekarnika odbyło się profesjonalnie i z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa - skontaktuj się z nami. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie podjąć się każdego praktycznie zlecenia i indywidualnie ustalimy z Tobą jego warunki. Nie ryzykuj uszkodzeniem sprzętu, nie ryzykuj zdrowiem swoim i swoich znajomych - postaw na profesjonalną firmę. Zadzwoń lub napisz do nas, a my zajmiemy się resztą. Gwarantujemy usługę na najwyższym poziomie, sprawne wykonanie zlecenia i przyjazną atmosferę.

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

MENU STRONY