baner2

Transport, rozładunki i wnoszenie dzieł sztuki Warszawa

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

Dzieła sztuki w pierwszej kolejności kojarzą się zwykle z muzeami, nie są to jednak jedyne miejsca, w których można je spotkać. Obrazy, rzeźby czy płaskorzeźby często stanowią również ozdobę gabinetów, są wystawiane w galeriach, a niekiedy można spotkać je także w mieszkaniach i domach prywatnych kolekcjonerów. Wnoszenie dzieł sztuki to specjalistyczna usługa, którą nie tylko świadczymy, ale w której realizacji mamy bogate doświadczenie. Choć niektóre arcydzieła mogą niekiedy charakteryzować się dużym rozmiarem i wagą, ich wnoszenie bywa wyzwaniem także z innych powodów, o których piszemy poniżej.

Wnoszenie dzieł sztuki - dokładność i precyzja

Niewiele jest rzeczy, do których zabezpieczenia na czas transportu podejść trzeba z tak ogromną dokładnością i precyzją, jak ma to miejsce w przypadku dzieł sztuki. Nie chodzi tu wyłącznie o wystające czy ruchome elementy arcydzieła, ale o arcydzieło jako całość. Nie jest tajemnicą, że niemal każde spełnia funkcję ozdobną, a jakakolwiek skaza może nie tylko obniżyć jego wartość, ale nierzadko wręcz ją przekreślić. Profesjonalna firma zrealizuje wnoszenie dzieł sztuki w taki sposób, by żadne z arcydzieł nie ucierpiało w najmniejszym nawet stopniu. Zlecenie tego zadania osobom przypadkowym to z kolei ogromne ryzyko, mogące właściciela dzieła sztuki naprawdę wiele kosztować.

Ogromna wartość dzieł sztuki

Gdy mowa o dziełach sztuki, nie można pominąć bardzo istotnego aspektu, a mianowicie ich wartości. Może być ona duża, ale to przypadki niezwykle rzadkie. Zazwyczaj jest albo bardzo duża, albo wręcz ogromna. Niektóre arcydzieła warte są tyle, co mieszkanie w centrum miasta, za inne bez problemu kupić można willę z basenem. Czy wnoszenie dzieł sztuki o tak olbrzymiej wartości można zatem zlecić amatorom? Można, jednak byłoby to czymś więcej, niż zwykłą lekkomyślnością. Tylko wyspecjalizowana firma przygotowana jest do profesjonalnego wykonania tego niełatwego zadania. Tylko ona potrafi zapewnić bezpieczeństwo powierzonym jej arcydziełom. I tylko ona zrealizuje takie zlecenie, zachowując wszelkie środki ostrożności.

Zawodna intuicja

Przy wnoszeniu dzieł sztuki niezwykle istotna jest współpraca wszystkich członków ekipy. W sytuacji krytycznej każdy z nich musi dokładnie wiedzieć, jak prawidłowo zareagować. Co więcej, jego reakcja musi być natychmiastowa - często tylko ułamki sekund decydują o tym, czy uda się wyjść z opresji. Niestety osoby przypadkowe, w odróżnieniu od zawodowców, bardzo często podejmują środki zaradcze w sposób niewłaściwy. W krytycznej sytuacji zdają się po prostu na własną intuicję, ta jednak bywa tutaj zawodna. A trzeba pamiętać, że wnoszenie dzieł sztuki nie jest tym samym, co na przykład wnoszenie rzeczy wykonanych z metalu. Nie może być tu mowy nie tylko o upadku niesionego arcydzieła, ale nawet o drobnych otarciach na jego powierzchni.

Profesjonalne wnoszenie arcydzieł

Nie ryzykuj - powierz wnoszenie dzieł sztuki naszej profesjonalnej firmie. Szczegółowo omówimy z Tobą wykonanie zlecenia, a do jego realizacji wyznaczymy wyłącznie zaufane i doświadczone osoby. Gwarantujemy, że Twoje arcydzieła dotrą na miejsce przeznaczenia w idealnym stanie. Nie czekaj - już dziś zadzwoń do nas lub wyślij nam wiadomość.

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

MENU STRONY