baner2

Transport, rozładunki i wnoszenie płyt OSB Warszawa

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

Waga płyty OSB zależeć będzie w dużym stopniu od jej gęstości, jednak w przypadku większych egzemplarzy możemy mówić o ciężarze nawet kilkudziesięciu kilogramów. Co za tym idzie, wnoszenie płyt OSB warto zlecić profesjonalistom. Nawet gdy płyty są niewielkie, ale jest ich dużo, ich transport może nastręczyć sporych trudności, a od osób wykonujących tę czynność wymagać nie tylko siły, ale i kondycji. No i oczywiście dobrej strategii działania. Dlaczego jeszcze wyspecjalizowana firma będzie tu dobrym wyborem?

Wnoszenie płyt OSB - strategia i bezpieczeństwo

Duża płyta OSB waży często tak dużo, że do jej przeniesienia potrzeba co najmniej dwóch osób. Mniejsze egzemplarze można transportować w pojedynkę. Osoby niedoświadczone popełniają jednak często błędy w ocenie ciężaru, co sprawia, że wnoszenie płyt OSB odbywa się w zbyt wolnym tempie, a nierzadko z naruszeniem zasad bezpieczeństwa. Tylko zawodowiec potrafi oszacować, z którymi płytami w jaki sposób postępować, w jakiej kolejności je wnosić i jak robić to efektywnie.

Profesjonalna ekipa vs. osoby przypadkowe

Ciężkie płyty OSB, transportowane często po schodach, mogą być narażone na ryzyko zniszczenia. Z uwagi na swoją wagę i rozmiar, mogą też w niektórych sytuacjach zagrażać bezpieczeństwu samych wnoszących. Ci ostatni mogą na przykład stracić pewny uchwyt czy równowagę. Profesjonalna ekipa będzie wiedziała, jak zachować się w takiej sytuacji - zareagują szybko i właściwie. Niestety w przypadku amatorów bywa różnie, a sytuacje awaryjne kończą się często nie tylko zniszczeniem płyt, ale i poważnymi nierzadko wypadkami.

Warto podkreślić, że choć płyty OSB wydają się odporne na uszkodzenia, nie zawsze tak jest. W szczególności te ciężkie, spadając nawet z niewielkiej wysokości, łatwo mogą zostać uszkodzone, a w niektórych przypadkach nawet zniszczone. Wynajmując profesjonalną ekipę nie musimy się o to martwić, ale decydując się na wnoszenie płyt OSB na własną rękę, z pomocą na przykład znajomych, sporo ryzykujemy. Poza schodami, które w sposób naturalny zwiększają to ryzyko, mamy jeszcze wąskie przejścia, niskie sufity i innego rodzaju “niespodzianki”.

Wnoszenie płyt OSB a sprzęt pomocniczy

Przy wnoszeniu płyt OSB przez profesjonalną ekipę ma miejsce coś jeszcze - wykorzystanie różnego rodzaju sprzętu pomocniczego. Przypadkowe osoby, które podejmują się tego zadania, albo o sprzęcie takim w ogóle nie słyszały, albo też nie potrafią właściwie go używać, bo i do tego potrzebne jest odpowiednie doświadczenie. Zawodowcy z kolei wiedzą doskonale, jak wykorzystać tego typu pomoce, dzięki czemu wnoszenie płyt OSB przebiega szybciej i sprawniej.

Skorzystaj z naszej pomocy

Już dziś skontaktuj się z nami, jeśli wnoszenie płyt OSB to zadanie, które chciałbyś zlecić wyspecjalizowanej firmie. O tym, dlaczego warto to zrobić, już wiesz. Nasi ludzie bez problemu poradzą sobie nawet z bardzo wymagającym zleceniem. Zadzwoń do nas lub wyślij nam wiadomość - ustalimy wszystkie szczegóły, a zadanie wykonamy w terminie i z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Gwarantujemy najwyższą jakość usług!

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

MENU STRONY