baner2

Transport, rozładunki i wnoszenie serwerów, szaf serwerowych i rackowych Warszawa

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

Biorąc pod uwagę, że urządzenia te ważyć mogą nawet 100 kilogramów, wnoszenie serwerów, szaf serwerowych i rackowych warto zlecić wyspecjalizowanej firmie. Ich waga wcale nie jest jednak jedynym kryterium, które przemawia za słusznością takiej decyzji. Mamy tu bowiem do czynienia ze sprzętem zarówno bardzo delikatnym, a co za tym idzie - podatnym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, jak i kosztownym. Angażowanie do jego wnoszenia osób przypadkowych byłoby zatem mało rozsądne.

Wnoszenie serwerów, szaf serwerowych i rackowych - specyfika

Ani serwery, ani szafy serwerowe i rackowe nie są często wyposażone w żadne dodatkowe części, które ułatwiałyby ich wnoszenie. Co za tym idzie, konieczne jest tutaj wykorzystanie pomocniczego sprzętu, które tego typu transport by ułatwił. Problem w tym, że aby wykorzystać taki sprzęt w sposób efektywny, trzeba posiadać doświadczenie w jego używaniu. Zapewne z tego tytułu osoby nie zajmujące się wnoszeniem zawodowo na ogół w ogóle z niego rezygnują, stawiając wyłącznie na siłę mięśni. To błąd - siła mięśni i kondycja mają tu oczywiście znaczenie, ale to nie ono jest podstawą.

Wnoszenie serwerów, szaf serwerowych i rackowych to zadanie dla profesjonalistów również dlatego, że tylko oni będą potrafili o powierzony im sprzęt odpowiednio zadbać. A przecież mówimy tu o rzeczach wyjątkowo delikatnych, które na dodatek działają pod napięciem. Nawet niewielkie uszkodzenie, ledwo widoczne z zewnątrz, może wpłynąć negatywnie na działanie serwera czy szafy serwerowej, przyczyniając się do przepięć czy pożaru (tak, tak!). Tymczasem sprzęt o tak dużej wadze ulec może awarii już po upadku z niewielkiej wysokości. A trzeba pamiętać, że zarówno serwery, jak i szafy serwerowe czy rackowe, to urządzenia dość kosztowne. Również z tego tytułu nie warto ryzykować ich wnoszenia przez osoby nieprzygotowane.

W trosce o bezpieczeństwo

Nie można nie wspomnieć o bezpieczeństwie samych wnoszących. Mamy tu do czynienia z urządzeniami, których waga jest naprawdę słuszna, a ich wnoszenie prawie nigdy nie odbywa się w pojedynkę. Co za tym idzie, konieczna jest dobra współpraca członków zespołu, a także odpowiednie reagowanie w nieprzewidzianych sytuacjach. Sprzęt, który waży kilkadziesiąt kilogramów, w pewnych sytuacjach (np. przy wnoszeniu go po schodach) może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa transportujących go osób.

Ekipa doskonale przygotowana

Profesjonaliści z wyspecjalizowanej we wnoszeniu serwerów, szaf serwerowych i rackowych firmy to ludzie doskonale przygotowani do tego typu zadań. Nawet w podbramkowych sytuacjach wiedzą, jak właściwie zareagować. Mają świadomość, jak ważne jest bezpieczeństwo zarówno sprzętu, jak i ich samych. Potrafią również bardzo efektywnie wykorzystać sprzęt pomocniczy, nie zdając się wyłącznie na własną siłę i kondycję. Dzięki temu powierzone im urządzenia trafiają do miejsca przeznaczenia w stanie nienaruszonym i bez uszkodzeń. A przecież właśnie o to chodzi.

Skontaktuj się z nami

Wnoszenie serwerów, szaf serwerowych i rackowych to zadanie, które warto zlecić profesjonalnej firmie. Tylko w ten sposób Twój sprzęt będzie bezpieczny. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej i już dziś skontaktuj się z nami. Ustalimy szczegóły zlecenia i wykonamy je zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Posiadamy zarówno świetnie wyszkolony personel, jak i odpowiedni sprzęt pomocniczy. Zadanie wykonamy sprawnie i terminowo. Już dziś zadzwoń do nas lub wyślij nam wiadomość e-mail.

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

MENU STRONY