baner2

Transport, rozładunki i wnoszenie pianin i fortepianów Warszawa

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

Pianina, w zależności od modelu, ważyć mogą od około 170, do około 400 kilogramów. Fortepiany z kolei - od 200, do nawet 500 kilogramów. Wnoszenie pianin i fortepianów to profesjonalna usługa, dzięki której transport tych instrumentów muzycznych wykonywany jest z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Musimy pamiętać, że mowa tu o sprzęcie niezwykle podatnym na uszkodzenia, z którym obchodzić należy się maksymalnie ostrożnie, a którego wnoszenie z pewnością nie należy do zadań łatwych.

Wnoszenie pianin i fortepianów - sprzęt i strategia

Przy instrumentach muzycznych o tak dużej wadze liczy się nie tylko siła mięśni i kondycja osób, które zaangażowane są w ich wnoszenie, ale także właściwe wykorzystanie dodatkowego sprzętu i dobrze zaplanowana strategia. Niestety w przypadku, gdy zadania tego podejmują się osoby słabo lub wcale do niego nieprzygotowane, bardzo często sprzęt pomocniczy w ogóle nie jest używany, a o strategii nikt nawet nie pomyśli. W efekcie wnoszenie pianin i fortepianów odbywa się metodą prób i błędów, co może mieć niekiedy katastrofalne wręcz skutki.

Wysoki poziom ryzyka

Instrumenty muzyczne tego rodzaju to sprzęt bardzo kosztowny. Oddając go w niewłaściwe ręce, ryzykujemy jego uszkodzeniem, a często również zniszczeniem. Przypadkowe osoby, które pomagają w jego wnoszeniu, to niestety zwiększone prawdopodobieństwo takich zdarzeń. Dochodzi tu również problem odpowiedzialności - nawet gdy fortepian czy pianino zostaną w transporcie zniszczone, trudno nam będzie żądać zwrotu kosztów od osób, które sami poprosiliśmy o pomoc. To kolejny powód, dla którego nie warto oszczędzać na usłudze profesjonalnej.

Nie możemy też zapominać, że pianina i fortepiany pełnią często funkcję ozdobną. Co za tym idzie, nawet niewielkie rysy czy obicia, powstałe podczas transportu, mogą być traktowane jako duża strata. Co więcej, nawet jeśli z zewnątrz będą one prawie niewidoczne, to mogą odbić się na działaniu samego instrumentu, co jest absolutnie niedopuszczalne.

Wnoszenie pianin i fortepianów, wykonywane przez nieprzygotowane osoby, może wiązać się dodatkowo z zagrożeniem dla zdrowia, a niekiedy nawet życia członków takiej amatorskiej ekipy. Wystarczy wyobrazić sobie, jakie szkody wyrządzić może spadający ze schodów fortepian, którego waga to pół tony… Niestety, takie wypadki się zdarzają, a powtarzanie sobie, że “na pewno nic się nie stanie” to wyłącznie myślenie życzeniowe.

Sprawnie i bezpiecznie? Tylko zawodowcy!

Profesjonalne ekipa wie, jak dbać o powierzony sprzęt i co robić w sytuacjach nietypowych. Lata doświadczenia, świetnie opracowana strategia oraz efektywnie wykorzystywany sprzęt pomocniczy sprawiają, że wnoszenie pianin i fortepianów, które takiej firmie zlecimy, zostanie wykonane prawidłowo, sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Instrumenty dotrą na miejsce przeznaczenia w takim stanie, w jakim znajdowały się przed wnoszeniem, bo oddane zostały w ręce zawodowców, nie zaś osób przypadkowych.

Usługi na najwyższym poziomie

Planujesz wnoszenie pianin lub fortepianów? Skorzystaj z usług naszej firmy! Gwarantujemy nie tylko terminowość i sprawne wykonanie zlecenia, ale również bezpieczeństwo instrumentów. Zlecenia wykonujemy z pełnym zaangażowaniem, a nasze usługi zawsze stoją na najwyższym poziomie. Nie czekaj - zadzwoń lub napisz do nas, a my zajmiemy się resztą.

ZAMÓW USŁUGĘ WNOSZENIA: tel.: (+48) 696 999 639 / e-mail: biuro@wnoszenie.pl

MENU STRONY